Collection: CLASSWALLET STORE

Welcome to Homeschool Art Box! We're glad you're here!
We look forward to helping your students learn and love art.
All of our boxes are "open and go" - No prep necessary and no searching for supplies!
All products on this page may be purchased with ClassWallet funds.
12 products
  • Giotto di Bondone Art Box for 2 Students
    Regular price
    $50.00
    Sale price
    $50.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Caravaggio Art Box for 2 Students
    Regular price
    $50.00
    Sale price
    $50.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Raphael Art Box for 2 students
    Regular price
    $50.00
    Sale price
    $50.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Jan Van Eyck Lesson Pack
    Regular price
    $15.00
    Sale price
    $15.00
    Regular price
    $16.00
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Jean Honore Fragonard Lesson Pack
    Regular price
    $15.00
    Sale price
    $15.00
    Regular price
    $16.00
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Gustav Klimt Lesson Pack
    Regular price
    $15.00
    Sale price
    $15.00
    Regular price
    $16.00
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Michelangelo Art Box for 2 Students
    Regular price
    $52.00
    Sale price
    $52.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Marc Chagall Art Box for 2 Students
    Regular price
    $52.00
    Sale price
    $52.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Pieter Bruegel the Elder Art Box for 2 Students
    Regular price
    $52.00
    Sale price
    $52.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Henri Matisse Art Box for 2 Students
    Regular price
    $52.00
    Sale price
    $52.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Prepaid ART LESSON Subscription - Save with prepay option!
    Regular price
    from $45.00
    Sale price
    from $45.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Pre-paid Art Box Subscription - Convenient pre-pay option!
    Regular price
    from $111.00
    Sale price
    from $111.00
    Regular price
    $117.00
    Unit price
    per 
    Sold out